باورهای اشتباه در مورد ازدواج يا زندگي زناشويي

ازدواج به معنای به اشتراک گذاشتن جسم و روح خود با یک فرد دیگر است از این رو باید به آن دقت بسیاری شود. با توجه به اینکه دیدگاه افراد مجرد در خصوص ازدواج برگرفته از تجربیات افراد متاهل است می-توان مدعی شد که آنها دیدگاه جامع و درستی نسبت به این مبحث مهم ندارند از این رو این مقاله به بررسی باورهای اشتباه در مورد ازدواج اختصاص یافته است.

وقتی فردی در زندگی مجردی به سر می­برد نمی تواند شناخت کاملی از زندگی زناشویی داشته باشد از این رو در خصوص ازدواج باورهای اشتباهی در او شکل می گیرد. ازدواج به معنای به اشتراک گذاشتن جسم و روح خود با یک فرد دیگر است بنابراین باید به آن دقت بسیاری شود. با توجه به اینکه دیدگاه افراد مجرد در خصوص ازدواج برگرفته از تجربیات افراد متاهل است می­توان مدعی شد که آنها دیدگاه جامع و درستی نسبت به این مبحث مهم ندارند از این رو این مقاله به بررسی باورهای اشتباه در مورد ازدواج اختصاص یافته است.

باورهای اشتباه در مورد ازدواج

آشنایی با باورهای اشتباه در مورد ازدواج

عملکرد انسان ها را باورهای آنها تعیین می کند. این امر برای ازدواج نیز قابل بسط است. بنابراین باورهای اشتباه در مورد ازدواج می تواند انتخابات اشتباهی نیز در پی داشته باشد. این باورها که برگرفته از بطن جامعه است بسیار وسیع هستند اما در زیر به برخی از مهمترین آنها اشاره می شود:

  • بسیاری از افراد مجرد برای خود ایده آل هایی ترسیم کرده اند که شاید وجود خارجی نداشته باشند. هیچ فردی کامل نیست بنابراین لازم است افراد مجرد همانگونه که خود را به عنوان یک انسان ناقص پذیرفته اند، شریک زندگیشان را نیز با تمام نقص هایشان بپذیرند. در این راستا تنها کافیست به تفاوت ها احترام گذاشته شود.
  • برخی از زوج های جوان با خود گمان می کنند که اگر احساسات و عقاید خود را پنهان کنند و تن به خواسته های طرف مقابل دهند می توانند خوشبخت باشند. اما در بسیاری از مواقع لازم است با زبان احترام انتقادها و دلخوری ها مطرح شود زیرا تجمع این موارد می تواند با یک طوفان عاطفی همراه باشد. از طرف دیگر هر فردی احساست و عقاید مختص به خود را دارد بنابراین نباید خود واقعیش را سانسور و فدای دیگری کند.
  • انسان ها همواره به خلوت کردن با خود نیاز دارند. از این رو لازم است هر کسی بعد از ازدواج یک خلوت جداگانه با خود و یا دوستان صمیمی خود داشته باشد. این امر به معنای نادیده گرفتن طرف مقابل و یا پشت پا زدن به زندگی مشترک نیست بلکه تنها اختصاص دادن بازه زمانی به علایق شخصی است. یکی از باورهای اشتباه در مورد ازدواج عدم در نظر گرفتن فضای شخصی است.

باورهای اشتباه در مورد ازدواج

موارد ذکر شده تنها بخشی از باورهای اشتباه در مورد ازدواج است. این قبیل از باورها ترس از ازدواج، ایده آل نگری، افسردگی، طلاق  و … را در پی دارد. بنابراین لازم است برای حفظ سلامت روان و مرتفع کردن باورهای اشتباه در مورد ازدواج از یک روانشناس موفق مانند مینا عسکری زاده کمک گرفته شود.

اشتراک گذاری
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

keyboard_arrow_up
× whatsapp