خیانت مجازی، همان خیانت واقعی است که در فضای مجازی و در بستر اینترنت شکل می گیرد. بسیاری گمان می کنند چون در این نوع ارتباطات تماس فیزیکی وجود ندارد، برقراری هرگونه رابطه ای در آن مجاز است با اینکه خیانت همواره خیانت است و تغییر فضا ماهیت آن را عوض نمی کند.

یکی از بزرگترین تهدیدها برای زندگی زناشویی و عاطفی، خیانت است. خیانت نوعی خلف وعده است که در آن فرد بدون آگاهی طرف مقابل با فرد دیگری رابطه عاطفی یا جنسی برقرار می کند. گسترش فضای مجازی موجب افزایش ارتباطات شده است به همین دلیل می توان شاهد افزایش آمار خیانت مجازی در جهان بود. خیانت مجازی، همان خیانت واقعی است که در فضای مجازی و در بستر اینترنت شکل می گیرد. بسیاری گمان می کنند چون در این نوع ارتباطات تماس فیزیکی وجود ندارد، برقراری هرگونه رابطه ای در آن مجاز است با اینکه خیانت همواره خیانت است و تغییر فضا ماهیت آن را عوض نمی کند.

خیانت مجازی

خیانت مجازی چیست و چه عواقبی دارد

فضای مجازی یک فضای شخصی است که بسیاری از کاربران در آن می توانند ناشناخته بمانند از این رو این فضا موقعیت مناسبی را برای خیانت مجازی فراهم کرده است. افراد در فضای مجازی بدون ترس از آبرو و با فراغ بال می توانند هرگونه رابطه ای را تجربه کنند. اصولا افراد خیانتکار توجیهات مختلفی را برای کار خود مطرح می کنند اما تغییر فضای خیانت نمی تواند در ماهیت تلخ آن تغییری ایجاد کند. خیانت چه به صورت مجازی باشد و چه حضوری عواقب سهمگینی را در پی دارد که در زیر به چند مورد از آن اشاره می شود:

  • خیانت مجازی و یا هرگونه ارتباطی در این فضا اعتیاد آور است. در واقع می توان اینگونه گفت که بعد از مدتی فرد به برقراری رابطه های مختلف در این فضا وابسته می شود زیرا در آن می تواند هر شخصیتی را که دوست دارد از خود به تصویر بکشد و به محبوبیت دست یابد.
  • خیانت همواره تلخ است بنابراین فرقی نمی کند در فضای مجازی باشد یا حضوری. خیانت اینترنتی می تواند موجب آسیب های روانی به شریک زندگی و یا عاطفی فرد خیانتکار شود. بسیاری از زندگی ها در اثر این قبیل روابط از هم پاشیده شده است.
  • تنوع بالا در فضای مجازی فرد خیانتکار را تنوع طلب می کند به گونه ای که نمی تواند دنیای خود را با واقعیت های موجود وفق دهد. از این رو بعد از مدتی زندگی واقعی برای آنها کسل آور می شود و می توان شاهد افول روابط عاطفی و جنسی آنها بود.

خیانت اینترنتی

موارد ذکر شده تنها بخشی از آسیب های ناشی از خیانت مجازی است. بسیاری از افراد علی رغم میل باطنی شان و تنها بر اساس عادت در این فضا تن به خیانت می دهند. این دسته از افراد برای ترک عادت بد خود نیازمند دریافت خدمات روانشناسی از یک روانشناس زبده همچون مینا عسکری زاده هستند.

اشتراک گذاری
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

keyboard_arrow_up
× whatsapp