متاسفانه سبک زندگی مدرن موجب شده است که عشق با سرعت بسیار بالایی به عادت تبدیل شود. بنابراین لازم است برای حفظ زندگی عاشقانه، عشق به صورت روزانه تجدید شود تا مخزن آن هرگز خالی نشود. از این رو ربکا هندریکس پنج زبان عشق  را برای حفظ احساسات عاشقانه تعریف کرده است که تبعیت از آنها می تواند منجر به جاودانگی این احساس شود.

زندگی انسان امروز گمشده های بسیاری دارد که اصلی ترین آنها عشق است. متاسفانه سبک زندگی مدرن موجب شده است که عشق با سرعت بسیار بالایی به عادت تبدیل شود. بنابراین لازم است برای حفظ زندگی عاشقانه، عشق به صورت روزانه تجدید شود تا مخزن آن هرگز خالی نشود. از این رو ربکا هندریکس پنج زبان عشق  را برای حفظ احساسات عاشقانه تعریف کرده است که تبعیت از آنها می تواند منجر به جاودانگی این احساس شود.

پنج زبان عشق

منظور از پنج زبان عشق چیست

عشق اگر به درستی ابراز نشود ممکن است رو به زوال و نابودی رود. با کمک پنج زبان عشق می توان به درست ترین شیوه عشق را به اثبات رساند و زنده نگه داشت. اما پنج زبان عشق شامل موارد زیر می شود:

  • بسیاری از ما قدرت کلام را نادیده می گیریم. کلام یکی از قدرتمندترین داشته های بشر است که به راحتی با کمک آن می تواند منجر به نابودی و یا جاودانگی شود. از این رو اولین زبان عشق را می توان در کلام موثر و عاشقانه دانست. به کار بردن الفاظ محبت آمیز و عاشقانه می تواند عشق را احیا کند. بهتر است همواره در روابط عاطفی بر خوبی ها و نکات قوت تاکید شود.

پنج زبان عشق

 

  • یکی دیگر از پنج زبان عشق، کردار و اعمال عاشقانه است. در برخی از مواقع لازم است که عشق با عمل به اثبات رسد از این رو بهتر است که محبت عملی جدی گرفته شود.
  • بسیاری از افراد تنها بر بار مالی هدیه متمرکز هستند اما نمی دانند دادن یک هدیه چه اثر شگرفی را بر روح و روان انسان ها دارد. ارزش مالی یک هدیه فاقد اهمیت است وقتی که پشت آن احساس و عشق فراوانی نهفته باشد.
  • در پنج زبان عشق بر وقت گذاشتن برای شریک عاطفی تاکید بسیاری شده است. در واقع وقتی دو نفر برای تبادل احساسات و باورهای های خود وقت بگذارند، در طولانی مدت به یک روح در دو جسم تبدیل می شوند. وقت گذاشتن به جان گرفتن احساسات کمک بسیاری می کند. از طرفی به شریک عاطفی ثابت می کند که دارای اهمیت است. از طرف دیگر شراکت در کارها و کمک کردن نیز می تواند بر این امر موثر باشد.
  • لمس کردن یکی از شیوه های اصلی انتقال احساسات است. با کمک لمس کردن می توان عشق را به تمامی اجزای بدن و حتی اعماق وجود منتقل کرد.

با تمرین و ممارست می توان عشق را به تمامی لحظات و ثانیه های زندگی منتقل کرد به گونه ای که تمام زندگی سرشار از این معجزه حیات بخش شود.

اشتراک گذاری
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

keyboard_arrow_up
× whatsapp